اِرمینه
سیاسی- غیر سیاسی!
تصاویر منتشر نشده از خانواده هاشمی رفسنجانی

اکبر هاشمی رفسنجانی در سال 1313 بدنیا آمد. پدر وی میرزا علی هاشمی و مادرش ماه بی بی صفریان بود که در زیر می توانید تصویر آنها را مشاهده کنید:

                                   میرزا علی هاشمی و ماه بی بی صفریان

هاشمی رفسنجانی سه خواهر به نام های طیبه، طاهره و صدیقه و چهار برادر به نام های محمود، قاسم، احمد و محمد دارد. تصاویر وی در کنار برادرانش در زیر قابل مشاهده است:

                                     برادران هاشمی رفسنجانی: اکبر،محمود،قاسم، احمد، محمد

سال 1337 وی از عفت مرعشی دختر حجت الاسلام سید محمد صادق مرعشی و حاجیه خانم مریم طباطبایی( از نوادگان آیت الله سید محمد کاظم طباطبایی صاحب اثر معروف عروة الوثقی) خواستگاری و با وی ازدواج می کند. تصاویر پدر و مادر عفت مرعشی را در زیر می توانید مشاهده کنید:

           سید محمد صادق مرعشی مریم طباطبایی

حاصل ازدواج اکبر هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی 5 فرزند به ترتیب به نام های فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. در زیر میتوانید تصویر عفت مرعشی را به همراه فرزند اولشان(فاطمه) در سمت راست و تصویر 5 فرزند وی را در سمت چپ مشاهده کنید:

 عفت مرعشی - فاطمه هاشمیفرزندان هاشمی رفسنجانی

دو تصویر زیر هم وی را در کنار فرزندانش نشان می دهد:

               

فاطمه و فائزه هاشمی بعد ها به ترتیب با سعید و حمید لاهوتی که پزشک و دندان پزشک بودند ازدواج کردند. این دو داماد پسران آیت الله حسن لاهوتی بودند که از مبارزین انقلاب بود و هاشمی در زندان با وی انس گرفته بود اما بعد از انقلاب بحث هایی در مورد وی و فرزندانش پیش آمد. تصاویر وی و پسرانش سعید(همسر فاطمه هاشمی) و حمید( همسر فائزه هاشمی) را نیز در زیر می توانید مشاهده کنید:

 حسن لاهوتیحسن ، سعید و حمید لاهوتی

اضافات:

- این تصاویر احتمالا برای اولین بار در اینترنت منتشر می شود. امیدوارم بعضی از سایتهای خبری بر خلاف قبل(+ و +) رعایت امانت داری را بجا آورند.( این تصاویر جهت اطلاع بعضیا در کتاب هاشمی دوران مبارزه منتشر شده است!)

- برای اینکه شباهت عفت مرعشی و دخترش فاطمه هاشمی را بهتر درک کنید این دو تصویر را یک بار دیگر با هم مقایسه کنید (+ و +)

- امیدوارم آرژانتین و هلند به هم نخورن چون من دق می کنم!

- بالاخره بعد دو ماه این یکی پامم از گچ درومد! صلوااااااااات!

- از همکاری 1 نابغه (!) بابت این پست هم کمال تشکر رو دارم!


لينك | نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۸۹ساعت ۲:۱۶ قبل از ظهر توسط ارمینه|